Przeskocz do treści

1000 kalorii

Spośród wielu diet „cud”, których twórcy zapewniają szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów na sporą uwagę zasługuje dieta 1000 kalorii. Jak sama nazwa wskazuje ten sposób odżywiania karze nam ograniczyć ilość spożywanych kalorii do tysiąca dziennie, co z założenia ma okazać się złotym środkiem do pozbycia się problemów z nadwagą. Oczywiście istnieje taka sama grupa zwolenników, jak i przeciwników tej kuracji odchudzającej, z których każda ma wiele argumentów przemawiających za jej racjami. Jak jest naprawdę i czy stosowanie do założeń diety faktycznie pomoże nam pozbyć się nadwagi nie szkodząc jednocześnie naszemu zdrowiu?
Zasady diety 1000 kalorii

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego człowieka waha się w granicach 2500-3000 kcal w zależności od wieku, stylu życia oraz formy wykonywanej pracy. Dieta 1000 kcal wymaga od nas ograniczenia ich przyjmowania o mniej więcej 2/3, co pozytywnie wpłynie na wygląd naszej sylwetki, a dzięki temu, że jadłospis nie wyklucza żadnej grupy produktów nie jest również monotonne. Odpowiednio skomponowane posiłki przyjmujemy 5 razy dziennie, starając się jednocześnie robić to o konkretnych porach. Najkaloryczniejszym posiłkiem (300 kcal) powinien być obiad, śniadanie i kolacja powinny mieścić się w granicach 200 kcal natomiast drugie śniadanie i podwieczorek powinny dostarczać naszemu organizmowi około 100-150 kcal. Dobrze rozplanowane posiłki sprawią, że nie będziemy odczuwać uporczywego głodu. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, aby jeść kolację nie później niż o godzinie 19.00, żeby nasz organizm zdążył poradzić sobie z jedzeniem jeszcze przed udaniem się na zasłużony odpoczynek. Stosowanie się do wyżej wymienionych zasad może pomóc nam pozbycia się 6-8 kilogramów w ciągu miesiąca.
Najczęściej popełniane błędy

Gwarancją powodzenia kuracji odchudzającej jest oczywiście szczegółowe stosowanie się do jej zasad. Wszelkie ustępstwa, czy chwile słabości mogą niekorzystnie wpływać na powodzenie diety. Wbrew pozorom fakt, że dieta nie wyklucza z naszego jadłospisu żadnej grupy produktów nie oznacza, że w naszym menu powinny pojawiać się tłuste i niezdrowe rzeczy. Najlepiej, żeby była to przede wszystkim żywność zdrowa i bogata we wszystkie składniki odżywcze, czyli białka, węglowodany, jak również tłuszcze.

Zawsze należy pamiętać, że po zakończeniu kuracji nie możemy nagle wracać do starych nawyków żywieniowych. Kaloryczność powinniśmy zwiększać stopniowo, a nasza uwaga powinna koncentrować się na jakości, a nie ilości produktów znajdujących się na talerzu.
Czy dieta 1000 kcal jest bezpieczna?

Dietetycy i specjaliści od żywienia uważają, że dieta 1000 kalorii jest pomimo swojej rygorystyczności jedną z najzdrowszych kuracji odchudzających. Jest to jeden z głównych powodów, dla którego bez obaw mogą stosować kobiety i mężczyźni w różnym wieku, jak również dzieci, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Oczywiście nie jest to sposób odżywiania adresowany dla kobiet w ciąży, których zapotrzebowanie kaloryczne jest zupełnie inne.

Informacje:

artroser opinie negatywne I grow ultra laderis I ravestin promocja I bioxyn cena apteka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *