Przeskocz do treści

Ananas i odchudzanie

Ananas to jeden z egzotycznych owoców, który od lat jest doskonałym sprzymierzeńcem w odchudzaniu. Jego prozdrowotne właściwości znane są już od wieków, dlatego jego popularność i przede wszystkim dostępność stale rośnie – kiedyś mieliśmy możliwość kupna tylko ananasa w puszcze, dziś owoc ten w swojej naturalnej postaci dostępny jest w większości sklepów warzywnych. Ananas posiada wiele pozytywnych właściwości, które w korzystny sposób wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale również wspomagają odchudzanie.
Siła w bromelinie

Tajemniczą substancją, która odpowiada za właściwości odchudzające ananasa jest bromelina. Jest to enzym o właściwościach wspomagających trawienie, który dodatkowo łagodzi wiele dolegliwości trawiennych i uspokaja pracę jelit i żołądka. Ponadto substancja ma działanie przeciwzapalne, dzięki temu, że pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Niemniej jednak mimo tak pozytywnych właściwości bromelina nie zdziała nic, jeżeli my sami nie będziemy wspomagać się odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Nie jest to bowiem magiczna odchudzająca substancja, a element, który działa dopiero w połączeniu z naszym własnym zaangażowaniem.
Witaminy i minerały

Ananasy poza zawartością bromeliny posiadają również wiele innych cennych witamin i minerałów. Zawarta w nich witamina B wspomaga prawidłowy metabolizm i wzmacnia układ nerwowy, witamina C to oczywiście doskonałe wzmocnienie układu odpornościowego, natomiast witamina A bardzo dobrze wpływa na wzrok i naszą urodę. Połączenie tych wszystkich substancji tworzy prozdrowotną mieszaninę cennych składników mineralnych.

Dla osób usilnie dążących do uzyskania idealnej sylwetki dobrą wiadomością będzie fakt, że ananas w znacznej ilości składa się z wody. Z kolei zła wiadomość jest taka, że owoc ten nie jest pozbawiony kalorii, dla przykładu kilogramowy ananas posiada aż 400 kcal, czyli mniej więcej tyle, co 10 kostek czekolady. W miąższu owocu odnajdziemy również węglowodany, dlatego ze spożywaniem go powinny szczególnie uważać osoby z cukrzycą.
Jaki ananas?

Najlepszą formą ananasa jest owoc naturalnej postaci pochodzący z naturalnych upraw – to właśnie w nim znajdziemy wiele cennych składników odżywczych. Kupując ananasa w puszcze sytuacja nieco się zmienia. W zależności od producenta zalewa może składać się z różnych składników, a przede wszystkim z gęstego cukrowego syropu, który z odchudzaniem ma już niewiele wspólnego. Przystępując do zakupu warto więc zapoznać się ze składem produktu, żeby nie zafundować sobie istnej bomby kalorycznej.

Odchudzające właściwości ananasa idą w parze z jego pozytywnym działaniem na nasz jego pozytywnym działaniem na nasz wygląd. Owoc ten jest głównym składnikiem wielu kremów i maseczek do twarzy, ponieważ jego składniki nie podrażniają skóry, pomagają usuwać martwe komórki i likwidują przebarwienia. Przy odrobinie chęci ananasowe mikstury pielęgnacyjne możemy przygotować w domowym zaciszu i zafundować sobie doskonałą kurację pielęgnacyjną.

Zobacz źródło informacji:

artroser allegro I grow ultra na włosy I ravestin cholesterol I bioxyn prawdziwe opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *