Przeskocz do treści

Czy da się wskazać najlepszą dietę?

To trudne zadanie, bo diety spełniają różne role. Na pewno zdrową jest dieta śródziemnomorska, ale czy warto ją polecać osobom odchudzającym się? Niekoniecznie.

Najlepsza dieta jest dietą dobraną indywidualnie do Twoich oczekiwań i potrzeb organizmu.

Możesz ją opracować samodzielnie. Wystrzegaj się jedynie kilku błędów – wymieniam je poniżej.
Po pierwsze: głodówka to nie dieta

Wiele osób, które chcą szybko schudnąć upatruje swojej szansy na sukces w głodówce uważając, że głodówka to najlepsza dieta odchudzająca. Najwytrwalsi potrafią rezygnować z pożywienia nawet na tydzień.

Dlaczego to błąd? Głodówka w ogóle nie powinna być uznawana za metodę odchudzania. Owszem, można ją stosować, ale wyłącznie jako metodą oczyszczenia organizmu, tylko przez krótki czas i pod kontrolą lekarza.

Dlaczego? Głodówka poważnie zaburza system przemiany materii. Organizm pozbawiony energii z pożywienia rzeczywiście zaczyna spalać, ale niestety nie tkankę tłuszczową. W pierwszej kolejności tracimy wagę, bo organizm pozbywa się wody. W kolejnym etapie spala tkankę mięśniową. W dodatku podczas głodówki ciało uruchamia system obronny, by przetrwać okres głodu. To dlatego powrót po głodówce do normalnego odżywiania oznacza często nabranie dodatkowych kilogramów, a więc efekt jo jo będący zmorą każdego, kto chce szybko schudnąć.
Po drugie: najlepsza dieta bez śniadania przestaje być najlepszą

Wiele osób chcąc ograniczyć ilość spożywanych kalorii, stara się maksymalnie odsunąć w czasie porę pierwszego posiłku. Zamiast zjeść śniadanie, osoby takie piją kubek kawy, by oszukać głód. Tymczasem to jedna z najgorszych metod i sposób znakomity, by nabrać kilogramów.

Dlaczego? Rezygnacja ze śniadania w poważnym stopniu spowalnia procesy przemiany materii, a więc metabolizm zwalnia, co utrudnia odchudzanie. W dodatku, jak wykazały badania naukowe, osoby rezygnujące ze śniadania jedzą sumarycznie więcej kalorii w ciągu całego dnia, bo nadrabiają poranny głód w późniejszych godzinach.
Po trzecie: różnorodność górą

Stosowanie diety cud, na przykład odżywianie się wyłącznie jabłkami czy wyłącznie białkiem ma sporo wad. Przede wszystkim zwykle chudniemy na takich dietach wyłącznie czasowo, a później następuje efekt jo jo. Taka dieta oznacza też pozbawienie organizmu wielu cennych i niezbędnych do życia składników, co fatalnie odbija się na jego funkcjonowaniu. Dobra dieta powinna być zbilansowana, dostarczać nam białka, tłuszczu i węglowodanów w odpowiednich proporcjach.
Po czwarte: złudna wiara w magię tabletek odchudzających

Tabletki na odchudzanie to bardzo skuteczny sposób, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Pod warunkiem, że nie ograniczasz się do leżenia na kanapie i przegryzania tabletek odchudzających czekoladkami.

Suplementy diety działają tylko wówczas, gdy łączysz je z aktywnością fizyczną i rozsądnie zbilansowaną dietą, ale za to jak działają! Sprawdź czego możesz się po nich spodziewać, przejrzyj pozostałe artykuły

Przeczytaj więcej:

artroser ceneo I grow ultra 25 ml I ravestin co to jest I bioxyn skutki uboczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *