Przeskocz do treści

Dieta oczyszczająca

Nasz organizm każdego dnia narażony jest na kontakt z wieloma toksynami, które negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia, samopoczucie oraz ogólny wygląd. Toksyny, które jak gąbka chłonie nasz organizm obecne są właściwie wszędzie: w pożywieniu, powietrzu, napojach. Na dłuższą metę nie sposób całkowicie uniknąć kontaktu z nimi, dlatego tak ważne jest okresowe oczyszczenie organizmu za pomocą specjalnej diety oczyszczającej.

Tak naprawdę istnieją dwa warianty diet oczyszczających – bardziej i mniej restrykcyjny.
Dieta oczyszczająca – wariant I

Pierwszy z nich, czyli ten o bardziej zaostrzonym rygorze na kilka dni całkowicie wyklucza spożywanie jakichkolwiek pokarmów i większości płynów. Mówiąc inaczej ten rodzaj diety „antytoksycznej” skazuje nas na picie dużych ilości wody mineralnej niegazowanej i herbatek oczyszczających. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że rozpoczęcie tak restrykcyjnej kuracji powinno odbyć się po uprzedniej konsultacji lekarskiej, ponieważ dieta całkowicie pozbawia nas posiłków, co może być dla naszego organizmu sporym zaskoczeniem. Tak restrykcyjna dieta przeznaczona jest dla osób zdrowych i cechujących się sporą siłą woli – nie każdy z nas będzie w stanie wytrzymać bez jedzenia 5 dni… Niemniej jednak efekty zakończonej kuracji są naprawdę satysfakcjonujące. Woda i herbatki skutecznie wypłuczą z naszego organizmu szkodliwe substancje. Niewątpliwie kolejnym plusem jest fakt, że w efekcie kuracji można stracić również kilka zbędnych kilogramów.
Dieta oczyszczająca – wariant II

Dla osób, którym wydaje się, że nie będą w stanie pozytywnie przejść przez pierwszy wariant diety oczyszczającej powstał wariant drugi – mniej rygorystyczny i równie skuteczny. Kuracja trwa 10 dni, w czasie których zjadamy maksymalnie 3 zdrowe posiłki dziennie i dostarczamy naszemu organizmowi maksymalnie 900 kcal dziennie. Nie jest to zbyt duża ilość dlatego szczególnie na początku możemy czuć się osłabieni i zmęczeni. Podstawą diety są świeże owoce i warzywa oraz chude mięso i ryby. Najlepiej do maksimum ograniczyć używanie wszelkiego rodzaju przypraw. Pierwsze dwa dni bazują na owocach. Do wyboru mamy pomarańcze, cytryny, jabłka, winogrona oraz arbuzy – możemy jeść je w ilości nieograniczonej przez cały dzień. Kolejne 5 dni to czas, w którym dietę wzbogacamy o warzywa gotowane lub duszone na parze. Posiłki możemy wzbogacać o pestki dyni, słonecznika lub migdały. Na pewno dobrą wiadomością będzie fakt, że pomiędzy posiłkami bez wyrzutów sumienia możemy spożywać owoce. Ostatnie dwa dni kuracji to czas, kiedy nasz jadłospis wzbogacamy o chude mięso z kurczaka i smaczną rybę i łączymy z warzywami zapijając smacznym sokiem ze świeżo wyciśniętych owoców.

Obie przedstawione diety oczyszczające dają bardzo pozytywne efekty dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Żeby nie musieć zbyt często powtarzać podobnych kuracji warto na co dzień zwracać uwagę na to, co ląduje na naszych talerzach. Sztuczne, naszpikowane chemią jedzenie, fast-foody to główne źródła najgorszych w swoim rodzaju toksyn, dlatego warto ich unikać.

Polecane dla Ciebie:

artroser cena w aptece I grow ultra opinie I ravestin opinie I bioxyn cena allegro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *