Przeskocz do treści

Domowe sposoby leczenia

Obok chemicznych i naturalnych leków, których celem jest zwalczenie choroby lub jej zapobiegnięcie, istnieją domowe sposoby na walkę z chorobą. Najpopularniejsze z nich znajdziesz poniżej.

Przeziębienie

Jeśli czujesz, że „bierze” cię przeziębienie, nie musisz od razu zamawiać wizyty u lekarza, wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów, aby odgonić niepożądaną chorobę.

Po pierwsze, możesz napić się gorącej herbaty z cytryną, miodem lub sokiem malinowym. Następnie, warto napić się gorącego mleka z masłem. Po trzecie, przed pójściem spać, wysmaruj klatkę piersiową Amolem lub maścią rozgrzewającą. Warto też zjeść gorący rosół, można też zjeść surowy czosnek (wystarczy kilka ząbków). Warto zrobić sobie syrop z cebuli (posiekaną cebulę posyp 2 łyżkami cukru i odstaw do momentu, aż cebula puści sok, następnie dodaj do niego sok z cytryny). Można pomyśleć o inhalacjach, które świetnie działają na zatkany noc i chore zatoki.

Swędzenie skóry

Jeśli chcesz złagodzić uporczywe swędzenie skóry, zrób sobie kąpiel z mączką ziemniaczaną i sodą oczyszczoną (200-300g), a następnie udaj się do lekarza, bo może być to zaczątek poważnej choroby skóry, np. grzybicy.

Liszaje

Istnieją 2 najbardziej sprawdzone sposoby walki z liszajami. Po pierwsze, maseczka ze świeżo-startej marchewki z dodatkiem oliwy z oliwek (nałóż miejscowo, a następnie zmyj po kilkunastu minutach). Po drugie, surowy ziemniak, który przykłada się na chore miejsce, a następnie smaruje je oliwą z oliwek.

Źródło:

artroser opinia I detosil opinie skład I lashparade allegro I bioxyn w aptece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *