Przeskocz do treści

Kiedy oczyszczać organizm?

Oczyszczanie organizmu to proste czynności, których można dokonać w domu.

Oczyszczanie organizmu jest obecnie konieczne z uwagi na gromadzące się w nim toksyny pochodzące z otaczającego nas środowiska, pożywienia oraz stosowanych farmaceutyków. Zazwyczaj oczyszczanie organizmu odbywa się poprzez regularne stosowanie odpowiedniej diety (trwającej od kilku do kilkunastu dni), w trakcie której spożywa się właściwe produkty spożywcze. Oczyszczanie można wspomóc stosując suplementy jak detosil.

Do produktów spożywczych, które wspomagają oczyszczanie organizmu zalicza się przede wszystkim wodę, którą należy spożywać w ilości od 1,5 do 2 litrów każdego dnia oraz warzywa jak buraki, kapusta, rukola, seler czy owoce (figi, jabłka, owoc granatu). Wspomaganie się suplementem podczas oczyszczania sprawi, że efekty będą bardziej odczuwalne i widoczne (poprawa stanu skóry, włosów i paznokci).

Czy oczyszczanie można rozpocząć w dowolnym momencie?

Oczyszczanie organizmu warto rozpocząć od razu, gdy poczujemy, że nadmiar toksyn znalazło się w naszym organizmie. Jednakże ludzie stosują detoksykację organizmu zwykle przy zmianie pór roku. Sprawia to, że oczyszczanie organizmu powinno być przeprowadzane co najmniej 4 razy w roku, w trakcie zmiany pór roku, ale może być także przeprowadzane raz w tygodniu lub raz w miesiącu bądź przez kilka dni (np. 7-10 dniowa kuracja detoksykująca). Wspomniany wcześniej preparat detosil może wspomóc detoksykację organizmu, ale należy pamiętać, że w przypadku suplementu detosil zamiennik nie istnieje i trzeba uważać na produkty dostępne na portalach jak Allegro czy Ceneo. Również detosil w aptece jest niedostępny, a zakup jest zalecany na stronie producenta, gdyż gwarantuje oryginalny skład. W trakcie stosowania produktu detosil, podczas detoksykacji organizmu można usunąć szkodliwe substancje i pasożyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *