Przeskocz do treści

Medycyna naturalna

Czym zajmuje się medycyna naturalna? Medycyna naturalna zajmuje się leczeniem ciała i duszy pacjenta przy pomocy całkowicie naturalnych metod.

Lekarze, wybierający tę dziedzinę medycyny, powinni być zaznajomieni z medycyną zwyczajną – opartą na badaniach naukowych, jak i z medycyną naturalną, aby móc nie tylko postawić dobrą diagnozę, ale również skutecznie leczyć swoich pacjentów (podobnie powinno to wyglądać w przypadku zwyczajnych lekarzy).

Medycyna naturalna, czasem nazywana jest również medycyną niekonwencjonalną, a to za sprawą metod, które wykorzystuje podczas leczenia. Do tychże metod zalicza się: akupresurę, apiterapię, akupunkturę, aromoterapię, fitoterapię, bioenergoterapię, homeopatię, hipnoterapię, urynoterapaię, kręgarstwo, klawiterapię, metodę Aleksandra, metodę Feldenkraisa oraz metodę Batesa.

Do dziś medycyna niekonwencjonalna jest krytykowana przez zwyczajnych lekarzy (nie wszystkich), a metody, które wykorzystuje, traktowane są przez nich z pobłażliwością.

Nie można jednak odmówić zasług, jakie medycyna naturalna odniosła w leczeniu ciężkich chorób, wywołanych m.in. szkodliwymi lekami chemicznymi, np. alergie, nałogi, czy nowotwory. Dzięki niej mamy dziś dostęp do licznych szczepień ochronnych i szybko działających leków, które często są jedynym ratunkiem w razie zagrożenia życia.

Tak naprawdę medycyna oparta na naukowych badaniach, jak i medycyna niekonwencjonalna uzupełniają się wzajemnie, a lekarze (zarówno jedni, jak i drudzy) powinni być zaznajomieni z obydwoma sposobami leczenia.

Polecane dla Ciebie:

artroser skład I detosil lek na robaki I lashparade forum I bioxyn w aptekach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *