Przeskocz do treści

Zdrowe odchudzanie

W dzisiejszych czasach większość osób, które chcących zrzucić kilka (bądź więcej) kilogramów zupełnie nie przejmuje się zdrowiem. Priorytet, jakim jest utrata wagi, przesłania wszelkie konsekwencje zdrowotne toteż paradoksalnie odchudzanie, które samo w sobie jest zazwyczaj dobrym pomysłem na odciążenie organizmu, staje się dla ciała obciążeniem, w wyniku którego pojawiają się problemy zdrowotne. Tymczasem zdrowe odchudzanie jest możliwe – wymaga jedynie odrobinę więcej zaangażowania i cierpliwości niż odchudzanie oparte na popularnych dietach zakładających zbyt dużą redukcję kalorii bądź eliminację niektórych pokarmów. W pierwszym przypadku najczęściej stosujemy diety, które z powodzeniem można nazwać dietami głodowymi (1000kcal, dieta kopenhaska i im podobne), w drugim przestawiamy się na równie szkodliwe diety białkowe, tłuszczowe, czy wręcz syntetyczne.

Jak więc schudnąć zachowując zdrowie?

Zdrowa dieta

Powinna być dietą różnorodną, zawierającą wszystkie makro- i mikroskładniki odżywcze. W takiej diecie nie powinno zabraknąć białek, witamin i węglowodanów. Kluczem jest takie ułożenie proporcji poszczególnych składników, dzięki któremu zredukujemy ilość tkanki tłuszczowej nie doprowadzając do wycieńczenia organizmu. Bezpieczne odchudzanie wymaga wiedzy, a jeśli sami nie potrafimy (bądź nie chcemy) jej zdobyć zawsze możemy skorzystać z porady dietetyka i wesprzeć odchudzanie fachową pomocą.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Większość z nas ma tendencje do redukowania ilości zjadanych posiłków i jednoczesnego zwiększania ich objętości. Wskutek takiego postępowania organizm nie wykorzystuje w pełni swojego metabolicznego potencjału. Nawet model żywienia przewidujący zjadanie trzech posiłków nie wpływa korzystnie na metabolizm, choć oczywiście lepiej zjadać trzy posiłki dziennie zamiast jednego – bardzo obfitego (najczęściej bywa nim kolacja). Zdecydowana większość dietetyków podkreśla konieczność rozłożenia dziennych racji żywieniowych na 5-6 posiłków dziennie. Dzięki temu, również w trakcie stosowania diety odchudzającej, można utrzymać prawidłowe tempo metabolizmu, a nawet nieco metabolizm przyspieszyć.

Więcej przeczytasz tutaj:

artroser apteka I detosil stosowanie I lashparade serum opinie I tabletki bioxyn gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *